Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9102

    Postovani, moj otac je pre tri meseca doziveo tezak slog i nakon bolnickog lecenja i rehabilitacije otpusten kuci. Lekar, kucni prijatelj je pre nekoliko dana preporucio ampule \"vaselastine\" o kojima nigde nista ne mogu da pronadjem, pa me interesuje o kakvom se leku radi i da li se uopste moze naci

    Odgovoreno: 10. 08. 2008.
    • Postovana, Vasolastine je proizvod Enzypharm (Holandija) i kod nas nije registrovan kao lek. Na osnovu podataka sa sajta proizvođača registracija ovog preparata u Holandiji je povučena usled promena u zakonodavstvu EU koje se tiče registracije lekova i dijetetskih sredstava. Usled toga će doći do povlačenja iz prometa u toku prvog tromesečja, dok će novi preparat biti registrovan kao dodatak hrani (dijetetsko sredstvo). Više možete da vidite na sajtu proizvođača, ali se o svemu savetujte i sa svojim lekarom. Lek vasoelastin je enzimski preparat i sluzi kao vazoprotektiv (iz grupe lipoxygenase - acetylCoA-dehydrogenase, aminooxidase, Vasolastine amp.2ml x 25. Mozda ga imate u Makedoniji sa cenom oko 2495.42 denara. Mislim da nije neophodan, spada u sporednu terapiju, prioritetna je terapija za lecenje uzroka sloga (preskakanje srca, hipertenzija, tromboza karotidnih arterija i dr.) i sprecavanje posledica sloga (antiagregaciona ili antikoagulantna terapija), rehabilitaciona sto mogu da vam kazem samo ako mi posaljete njegovu otpusnu listu ili neki izvestaj. Pozdrav

Komentari na pitanje: #9102

    • Dr sci. med. Nikola Vukašinović 27. 07. 2009.

      Poštovana, morate potražiti po apotekama. Kako bih ja mogao da znam šta koja apoteka ima i u srbiji a a da ne govorimo o Makedoniji. Pozdrav

    • Ja ne znam baš dobre serbski jezik. Gde mogu da platim ova amp. Vaselastine. Ako može ime od pharmacije u Skopje.