Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9052

    Poštovani, nisam pristalica traženja lekarskih saveta preko interneta, ali moram priznati da sam prelistavajući Vaše odgovore na postavljena pitanja, ohrabrena na ovaj korak Vašim nadasve praktičnim pristupom problemima drugih. Stoga bih zamolila za Vaše mišljenje po pitanju terapije dijabetesne polineuropatije. Radi se o mom suprugu - starosti 36 godina, IZDM od 2002. godine (nakon urađene tireoidektomije zbog Bazedovljeve bolesti). Prošle jeseni su mu se javile tegobe tipa preterane osetljivosti kože u predelu trbuha, više bočno, a zatim i na gornjim delovima butina, bolnih senzacija koje se javljaju pri kontaktu sa tkaninom u vidu žarenja, peckanja, a ponekad i jačih bolova u koži, pa i dublje, jer ponekada nije mogao u potpunosti da lokalizuje gde se bol tačno javlja. Nakon odlaska kod jednog, drugog, trećeg specijaliste i urađenih pregleda, jedino što je nađeno je: na radiografiji LS kičme uočena Spondyloarthrosis, EHO abdomena uredan, laboratorijske analize dobre-osim glikemije, koja je bolje regulisana od pre nekoliko meseci prelaskom na insulin Novomix 30 (36i.j.+0+32i.j.) i promenom posla - radio je kao taksista, 12 sati sedenja, noćne smene, stalni stres, itd. Propisano mu je da prima OHB12 svakog dana 5 dana za redom, a zatim još 5 ampula svakog drugog dana (danas je bila poslednja od propisanih injekcija) i Beviplex 3x1, a od ponedeljka da se javi lekaru-ako ima potrebe! Na ovu terapiju, tegobe su se povukle. S obzirom na dobar odgovor na primenjenu terapiju, ja bih Vas pitala za mišljenje šta i kako dalje? Izvinite na opširnosti, ali se bojim da ne propustim nešto bitno, a sigurno jesam. S velikim poštovanjem, Olja.

    Odgovoreno: 08. 08. 2008.
    • Postovana, postoji i bolja terapija za dijabetesnu polineuropatiju a to je lek Berlithion. Postoji u ampulama i tabletama. Najbolje je poceti 10 dana sa ampulama, primaju se u infuziji jednom dnevno a potom se uzimaju tablete 2 ujutro od 300mg pola sata pre dorucka. Hemijski je to alfa lipoicna kiselima. Tablete kostaju oko 1600 do 1700 din jedna kutija a za mesec dana vam trebaju dve. Uzimaju se najmanje pola godine vezano a i kasnije sa kracim prekidima. Nemojte uzimati druge slicne preparate (ako cena nije problem a vredi) vec samo Berlithion koji je originalan. Pored boljeg osecaja na ekstremitetima povoljno utice i na druge organe na kojima dijabet pravi problem cak se i vrednosti glikemije bolje regulisu. Inace dijabetesna polineuropatija se dokazuje pomocu EMNG i klinickim pregledom. Pozdrav

Komentari na pitanje: #9052

    • Ljiljana Babic 09. 08. 2024.

      Molim Vas za odgovor dokrore, imam upalu karlice kukova burze, primila lindokain, slab efekat, bolovi, a jedan kuk pre 3 godine operisan. Molim vas za odgovor, šta da uzimam da smanjim bol i otok? Hod je skoro nemoguć! Hvala vam.

    • Poštovani, slažem se sa većinom gore navedenog no mislim da ste pogrešili navodeći da je berlithion originalni lek. Kako znamo alfa liponska kiselina se proizvodi u čovečijem organizmu i spada u skupinu substanci koje se zovemo substance nalik vitaminima. To znači da je čovečije telo originator i lek berlithion nije ničiji originalni lek kao niti alfa liponska kiselila bilo kojeg proizvođača ovog leka.