Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9051

    Pre godinu i po dana sam imala prvi put jak bol u desnoj podkolenici-niže prema čuklju. Bol je nastao spuštanjem noge ujutru sa kreveta. Osećak je sledeći: kao neko noževina bode taj deo noge i ona mora da se vrati u horizontalu. masažom, raznoraznim vežbama, nakon 0,5 - 3h uspevala sam da je osposobim da ustanem i krenem na posoa. Sada mi se u poslednjih mesec dana događa svaki drugi dan. Samo ujutru prilikom spuštanja noge sa kreveta. Dopčer krvnih sudova je pokazao b.o., običan neurološki pregled b.o. Snimak kičme - išijalgis na, čini mi se L-4 (ili L-5). Ovo je toliko bolno da ne mogu ni do toaleta da odem dok se bol ne odstrani. A to su tantalove muke. Pre neki dan sam bil kod ortopeda, on misli da je 80% od išijalgisa, pa sam počela da radim veže u ležećem položaju za učvršćivanje muskulature. Takođe smatra da bi trebao neki dobar stručnjak - neurolog da me pregleda još jednom i da mi predloži koje još analize treba da uradim, recimo ako je potrebno EMNG, krvne analize ili magnetnu rezonansu. MOLIM VAS, šta mi vi predlažete, koje bi preglede trebala još da uradim i otkrijem uzrok, kako bi preuzela adekvatno lečenje. MOLIM VAS ODGOVORITE MI !!!!

    Odgovoreno: 08. 08. 2008.
    • Postovana, treba da uradite ili MR lumbosakralne kicme ili CT LS kicme (L4, L5 i L5, S1), EMNG nogu. Do tada predlazem terapiju tbl.Rantudil forte 1do 2 dnevno, tbl.Tetrazepam 1x1. Spavajte na tvrdjem krevetu, izbegavajte dizanje tereta i susenje znoja na telu. Nemojte primenjivati vezbe sami a pogotovo dok ne obavite snimanja. Javite se sa nalazima. Pozdrav