Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9007

    Postovani doktore Nikola,sretna sam pa sam cula za vas forum jer imam pitanje za vas posto patim od problema sa kicmom jos iz detinjstva.Imam 39 godina i kao dete mi je ustanovnjena iskrivljena kicma.Baveci se sportom stanje mi se popravljalo.U mojoj 20-oj godini prilikom sivenja za masinom na poslu poceo je strasam bol izmedu desne lopatice.Bol mi nikada nije prosao ali mi se stanje pogorsalo.Prije 2 godine na elektrokardiogramu ustanovljen mi je carpal tumel severe i odbila sam operaciju jer sam znala da bol dolazi iz desne lopatice.Pocela sam da se krivim sve vise i ne mogu da se ispravim.Jako sam pogrbljena sto mi stvara neizdrzive bolove.Desno rame mi se spusilo naime nize je od levog.Bolovi su neopisivi.Bila sam na MRI vrata gde je videno ukljestenje zivca izmedu 5 i 6 prsljena,degenerativne promene a nalaz cu vam poslati cim mi kopiraju.Polozaj sedenja mi je najgori jer imam osecaj da mi je glava teska pa je gutanje i polozaj glave na Adamovu jabucicu veliki.Znam da mi to \"ometa\"da disem naime pravi velku nervozu.Ne mogu objasniti bolove nikome i nervozna sam zbog toga.Prije godinu dana pocinju problemi i sa donjim delom kicme,ali cim sam dobila osecaj da ce mi noge otkazati i cim sa posrnula par puta hodajuci zahtevala sam MRI koji sam i dobila.Nadam se da vam nece biti problem jer su na engleskom,uostalom ima i latinskog.Molila bih vas da mi date savet i protumacite jer cu videti neuroliga tek krajem 9-og meseca. Zbog velike klaustofobije nisam mogla uci skroz u skener pa nisu mogli videti L1-L2 The l4-l5 levels show mild degenerative changes with disc space narrowing,disc degeneration,osteophyte formation and facet hyperthropy. The l4-5 level show a small right central disc herniation without nerve root impingement. The l5-s1 level show a tiny right central disc herniation and annual tear.No evidence of nerve root impingemention is seen. IMPRESSION: The L4-5 and L5-S1 level show mild degenerative changes and small disc herniations as described without nerve root impingement. Doktore da li zato osecam slabost u nogama i cesto me bole noge? Veliki pozdrav iz Kanade

    Odgovoreno: 08. 08. 2008.
    • Postovana, naravno zbog toga osecate tegobe u nogama. Prema opisu imate discus herniu na slabinskom 4 i 5 prsljenu kao i na slabinskom 5 i prvom trticnom prsljenu ali bez bitnijeg znacaja, nije za operativni tretman. Preporucujem rehabilitaciju uz terapiju tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Spavajte na sto tvrdjem krevetu, izbegavajte susenje znoja na vama i promaju, dizanje tereta. Pozdrav