Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8996

    NIsam sigurna da sam vidjela da u popisu ljekara ima fizijatar pa zato vama postavljam pitanje.Majci je pre7 dana nastupila Peressis n. Facialis.Bell,paraliza djelimicana od promaje.Nalaz neurologa uredan.Za terapiju joj primjenjuju samo neki laser medjutim ona se zali na bolove u licu i meni se cini da je koza lica malo natecena .Nije mi jasno zasto uz lasersku terapiju dojtorica joj neda raditi vjezbe mimike lica za koje sam cula da su jako dobre.Trosli lekove za Perezu Facialis plus i za visok tlak koji se sada jako povecava ujutro nakon laserske terapije.NApisite mi sat mislite o tome jer ja se bojim da je njoj malo gore od kako ide na te terapije.Mi smo mislili da idemo na banjsko ljecenje ali doktorica nas je poslala u taj Zavod za rehabilitaciju.Ukratko napisite mi svoje mislenje narucito o tom laseru koji se primjenjuje kod facialisa i dali su te nus poojave uredu?

    Odgovoreno: 10. 08. 2008.
    • Postovana, nalaz neurologa ne moze da bude uredan kod Belove paralize, verovatno ste to pogresno razumeli ili procitali. Najbitnija terapija je tu antiedematozna amp.Dexason II dnevno 5 dana, drag.Trental 400 2x1, drag.Beviplex 3x1 duze vreme, tbl.Aspirin protect 100 1x1 i eventualno Aciclovir. Laseroterapija je bitna ali ne i dovoljna, potrebne su i vezbe za mimiku lica. U pocetku ona to moze raditi ispred ogledala tako sto ce pomerati rukom tu stranu lica, prvenstveno usta u stranu gde i treba da budu. Sto se tice oka ako je otvoreno, nocu treba stavljati gazu natopljenu u mlak caj od kamilice da bi se sprecilo isusivanje ili Sol.Acidi borici (kapi) a eventualno i mast Chloramphenicol ako je oko upaljeno. Sto se tice nus pojava laseroterapije one su relativne, ne desavaju se kod svakog, nisu opasne a ipak je laser neophodan. Medjutim treba napraviti pripremu lekovima koje sam vam napisao. Inace Belova paraliza nije za banjsko lecenje. Pozdrav