Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8908

    Postovani doktore,zelim da Vas pitam o bolesti koju je moja mama ilala i od koje se jos uvek leci. Rec je o TUBERKULOZNOM MENINGITISU. Naime,sve je pocelo kada mi je baba umrla,mama je od stresa,nervoze i slabog imuniteta dobila temperaturu,glavobolje. Veoma je bitno da znate da mislim da kod nje stres igra veliku ulogu u ozdravljenju.Posle mesec dana sa temp.otisla je u BG,inace smo iz SU.Ovde su je svi lekari gledali kao da je nenormalna kada bi im rekla da ima vec mesec dana temp,rezultati krvi,bubrega...cinili su se normalni.Primio je dr.Pavlovic na inf.klinici u BG.Prvo su joj rekli da je lupus jer je ana bila poz.Radili su jojpunkciju kostane srzi,ct glave,razne uz,sve moguce analize krvi,biopsiju jetre,...3 puta su joj radili LP i pronasli kohov bacil i ustanovili da ima TM. IMALA JE SVE SIMPTOME,DIPLOPIJU,PTOZU OCNOG KAPKA,BILA JE SOMNOLENTNA,PONEKADA SE GUBILA PA JE PRICALA SVASTA,UKOCEN VRAT.jEDNU NOC JE MALO FALILO DA PADNE U KOMU.Dobila je TH i polako je tempetatura spadala. Bila je u bolnici 2.5 mes. Pustili su je kuci,ali je ona opet dobila temp. Pije dosta lekova,protiv TBC. Inace njen otac je bio zalecen od tbc pluca. pre svega ovoga razvela se od mog tate i to tesko todnela,imala je strahove i jedno vreme je umisljala stvari,pila je lek protiv ac.sizofrenije,to joj je dr.iz BG prepisala. SADA MI SE CINI DA JE SVE TO PROSLO. Sada je sama u porodicnoj kuci i mislim da pati,da je ta temp.na psihickoj bazi.Veoma mi je tesko da je gledam i slusam svaki dan kako se muci i vise ne znam sta da radimo. DR Pavlovic joj je rekao da dodje opet la legne,a ja se bojim da ona psih.nece izdrzati. pomozite mi i recite da li je ta temp.od virusa,psihiski ili je mozda nesto trece?S*postovanjem Sonja

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Postovana, temperatura retko nastaje na psihickoj bazi kod odraslih za razliku od dece. Najverovatnije je temperatura kao posledica nezalecenog TBC meningitisa ili njegovih komplikacija. Preporucujem da se hospitalizuje na Inf.klinici jer kuci nema mnogo sansi sa tako ozbiljnom dijagnozom na osnovi TBC. Pozdrav