Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8898

    Postovani doktore, pre dva meseca mi se desilo da posle popodnevno odmora nisam mogla da ustanem od kreveta kao rezultat strasne vrtoglavice sa nagonom za povracanje. Pre toga nisam imala nikakve simptome da nesto nije u redu tako da mi je to ispalo nekako neocekivano. Posle lekarskog pregleda i infuzije posle koje sam primila 6 inekcije dijagnoza je bila menijer, ali nisam uradila nikakva ispitivanja. Posle dva meseca jedne veceri sam se razbudila usred sna sa vrtoglavicom dok sam se okretala u krevet s jedne na drugu stranu. sada mi se desi da kad legnem na ledja osetim blagu vrtoglavicu ili kad pogledam udole i naglo podignem glavu. Moram da napomenem da sam profesorica po struci i da imam obicaj da uvece citam knjige u polu lezecem polozaju na svetlost lampe. Do sada nisam primetila da imam problema sa ociju qali ponekad mi se desi da mi smeta svetlost sutona i dok vozim nocu. Interesuje me vas savet, koje pretrage da uradim i koji je razlog moje vrtoglavice? Unapred zahvalna Aleksandra Dimkovska

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Postovana, treba da uradite MR mozga, rentgen vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Takodje treba da uradite i ORL pregled. Da li imate smetnji sa sluhom? Da li ste imali ranije upale uva? Kakav vam je krvni pritisak? Javite se sa nalazima i sa odgovorima. Do tada uzimajte tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Aspirin protect 100 1x1, drag.Beviplex 3x1. Pozdrav