Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8825

    Poštovani, da li možete da mi objasnite da li je i na koji način boravak na promaji štetan? Konkretno vezano za kičmu, odn. s.lumbalis. Nailazim na nerazumevanje okoline kad je u pitanju boravak na promaji, a pre 4 god. mi je dijagnostifikovana protruzija diska L4-L-5 i L-5-S1. Ponašam se maximalno disciplinovano, u skladu sa preporukama fizijatara, u smislu svakodnevnih vežbi, izbagavanja nošenja tereta ili dugog sedenja. Međutim, ne znam kako okolini da objasnim da je promaja štetna, jer ni sama o tome nemam prave informacije. Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 04. 08. 2008.
    • Postovana, kicmeni stub i paravertebralna muskulatura su osetljivi na promaju jer jednostavno nazebu misici i javlja se ukocenost i grc misica oko kicmenog stuba pogotovo ako ste oznojeni. Treba da spavate na sto tvrdjem krevetu i da se cesto presvlacite pri znojenju jer i bez promaje misici nazebu ako se znoj susi sam po sebi na telu. Naravno, uzdrzavanje od savijanja i dizanja tereta. Pozdrav