Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8711

    Poštovani, nakon 2 nedelje po rođenju mog sina pojavile su mu se po telu fleke boje bele kafe( preko 20). Lekari su nam rekli da sumljaju na \\\"Reklinhausenovu bolest\\\", ali i nakon raznih analiza(EEG, ultra zvuk glave, snimanje očnog dna..)dijagnoza nije apsolutno potvrđena.Sve rađene analize su bile dobre.Dete sad ima 3,5 godine, normalno raste, razvija se, ali mi i dalje živimo u strahu i neizvesnosti. Molim Vas, da li postoji još neka analiza koja bi mogla da se uradi a koja bi potvrdila ili demantovala navedenu dijagnozu?Da li (ako se dijagnoza potvrdi) možemo da znamo u kom obliku i meri će se manifestovati kod deteta? Unapred HVALA!

    Odgovoreno: 01. 08. 2008.
    • Postovana, pretpostavljam da vedc sve znate o ovoj bolesti. Pored vec uradjenog treba da se uradi i MR mozga jer ova bolest mozye imati manifestacije na kozi ali i u mozgu. Nezahvalno je reci kako bi se ispoljilo ako se ispolji u daljem zivotu. Sve zavisi u kojoj meri je prisutna (ako je uopste prisitna) i kakvi su nalazi. Javite se sa nalazom. Pozdrav