Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8685

    Imam 35 god. i pre dve godine sam radila MR gde je ustanovljeno sledece U nivou L4-L5 dorzmedijalno levo diskus hernija ciji protudirani fragment pokatuje tendenciju akudalne migracije i kompromituje L5 radiks levo. U nivou L5-S1 mannja dorzomedijalna diskus hernija bnez znakova kompresije na odgovarajuce radikse. Na kicmi umereno izrazene spondiloticne promene. Koja je vasa preporuka s obzirom da radim posao koji zahteva dugotrajno sedenje a pre 15 dana mi se bol vratio u levoj nozi sa pomeranjem noznih prstiju na dole i nemogucnosti da ih sama vratim u prvobitni polozaj.

    Odgovoreno: 01. 08. 2008.
    • Postovana, preporuka je da ponovite MR LS kicme, potom rehabilitacija dva puta godisnje tog dela kicme u ambulantnim uslovima, povremeno ustajanje sa protezanjem iz sedeceg polozaja. Terapija po potrebi tbl.Movalis 15mg 1x1 kod bolova i osecaja zategnutosti u tom delu kicme tbl.Tetrazepam 1x1. Spavajte na sto tvrdjem krevetu, izbegavajte susenje znoja na telu, vec se cesto presvlacite. Ako mozete da spojite sa obavezama preporuka je rehabilitacija u Ribarskoj banji. Javite se sa nalazom. Pozdrav