Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8625

    Najprije veliko izvinjenje sto nisam objasnila o cemu se radi a i veliko hvala na brzom odgovoru. Naime,već dugi niz godina patim od glavobolja (migrena),više desno no sad u zadnje vreme već par godina mi povremeno trne leva ruka i deo lica sa leve strane.Također u zadnje vreme me vise boli glava u predelu slepoočnica,moram da napomenem da imam problema i sa sinusima i imam osecaj da mi nije čisto u glavi.Povremeno mi se povisi i pritisak i bude oko 150/100,inače imam 120/80.Od lekova pila sam Redizork i Bromazepam i pritisak se uglavnom odmah reguliše.Lekove ne pijem stalno,znači samo po potrebi.Radila sam dosta pretraga EEG uredan ,bez def EP/AEP,VEP,SSePc,uredni.Pošto bolujem od mladosti od neke vrste artritisa ,imala sam otoke malih i velikih zglobova u nekoliko navrata.Bila sam i na Reumatološkom institutu ali nikad nisam lečena nekim jačim lekovima osim antireumaticima. Međutim ovo me sad jako zabrinjava jer na snimanju TCD Vilisa su otkrili da imam povisen BSK leve ACM,ACA nesto višeg priliva pa čekam da snimim ponovo TCD VILISA kako bi doktorka bila sigurna u dijagnostiku. Volela bi da čujem vase mišljenje šta bi bilo dobro da uradim dalje.Napominjem da nalaz vratnog dela kičme nije loš osim nekog'' blagog'' prekida između 3 i 4 pršljena.Veliki pozdrav i još jednom puno hvala! Ovo je dopuna prethodnog pitanja pošto nisam ponovo pomenula zaključak nalaza.

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Postovana, prvo lekove morate redovno da uzimate jer evidentni su problemi sa cirkulacijom i to: tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2, tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Tanakan 3x1. Blagi prekid u vratnom delu nije blagi nalaz vec pokazuje vec izrazene promene koje sa svoje strane komprimuju nerve i imate trnjenje leve ruke. Tim promenama se moze opravdati i trnjenje leve strane lica ali sada zbog pritiska na krvne sudove u vratnom delu. Postoji tu i upliv iz visokih krvnih sudova vidjenih na TCD. Mozete da uradite kontrolni snimak ali preporucujem da uradite i MR mozga sa angiografijom. Sto se tice glavobolja one su kombinovanog uzroka: hipertenzija, spondiloza vratne kicme i upala sinusa. Artritis spada u sistemsko oboljenje koje moze dati i promene na krvnim sudovima. Uzimajte terapiju i uradite nalaze pa se javite. Pozdrav