Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8620

    Postovani dr, vec mesec dana imam konstantno trnjenje leve strane glave od potiljka prema celu, a ponekad se javlja glavobolja pracena mucninom bez povracanja. Uradio sam oftamoloski, orl pregled kao i dopler vrata, centar za ravnotezu, i sve je ok. Vec godinu i po dana pijem lekove za povisen pritisak, tj. imam arterijsku hipertenziju. Pocetak tih simptona cudne vrtoglavice ( od pre 1.5 god) me je dovelo do interniste koji mi je pronasao art.hiper. Snimao sam i vratni deo kicme i ustanovljeno mi je pocetak okostavanja. Da li povisen pritisak ima veze sa vratom i zbog cega imam problema sa trnjenjem glave? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Postovani, naravno da poviseni krvni prritisak ima veze sa glavoboljom, trnjenjem glave i vrtoglavicama. S tim sto se te tegobe dodatno potenciraju ako postoji i spondiloza vratne kicme, tj.okostavanje. Predlazem terapiju tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2, tbl.Aspirin protect 100 1x1, tbl.Tanakan 3x1 kao redovnu terapiju, a povremeno kod osecaja ukocenosti u vratu tbl.Tetrazepam 1x1, i kod bolova u vratu tbl.Rantudil forte 1x1 uz rehabilitaciju vratne kicme. Pozdrav