Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8601

    kolika je mogucnost da je napravljena greska u dijagnozi multiple skleroze obzirom da je likvor bolesnika potpuno cist, tj da li je moguce da je postavljena dijagnoza zamenjena za hronicni nedostatak vitamina B12?

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Postovani, nalaz likvora, tj.njegova imunoloska obrada kod MS je bitan ali ne i jedini kriterijum za dijagnozu ove bolesti. Pored njega tu su i klinicki pregled, nalaz na MR, EP i dr. Tako da se retko moze zameniti sa drugim oboljenjima. Napisite mi sve njene nalaze pa vam mogu preciznije odgovoriti. Pozdrav