Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8531

    Postovani doktore,moji problemi su poceli od jednom,jos 2004 god.na radnom mjestu,radila sam za sivacom masinom.Pocelo mi je sa vrtoglavicom,glavoboljom,jakim pritiskom na vrat,bol u prsima,otezano disanje,noge su mi podrhtavale,tezina na ramenima,nemoc i utrnule ruke,pritisak mi je bio normalan,120/80,od tog dana je svaki dan isto.Sve sam moguce pretrage napravila,i doktori kazu da je sve u redu.Zivim u Americi imam 38god.i sad ne radim vec 2 god.Uradila sam MRI glave,nalaz je u redu,dva puta sam isla na MRI vratne kraljeznice,i kao imam male promjene na disku sta je normalno za moje godine,tako kazu.Svako jutro se budim umorna,nemam snage,imam neko unutarnje podrhtavanje ,vrtoglavice,bol i pritisak u vratu,ne smijem pogledat ni ljevo ni desno ni gore ni dolje,onda su vrtoglavice jos gore,imam osjecaj kao da tonem u vodu...problem nastaje kad sagnem glavu naprijed,poslje 2 min.pocne bol i jaki pritisak u vratu,onda odmah vrtoglavica,i tako mi je svaki dan.Ujutro i navecer mi ruke i prsti nateknu,uvjek neki nemir u meni i stalno imam lagano podrhtavanje,ne mogu se opustit...imala sam tri puta pregled usiju,sve je u redu,EKG normalan,samo sta mi puls ponekad bude i do 120-130,a pritisak normalan,stitna zljezda normalna,dopler arterija normalan,neuroloski pregledi normalni,nalaz krvi normalan,pila sam razne tablete nista nije pomagalo,onda nisu znali od cega sve to imam,pa su mi rekli da sam depresivna,i onda su skoro sve antidepresivne tablete provabali na meni i nikakvih pomaka nije bilo..prije dvije god.su mi dali xanax 0.5mg.i rekli da ce mi pomoc kod glavobolje i vrtoglavice i da ih uzimam svaki dan 1x3,treca ako je potrebna,to mi samo malo smiri nemir u meni,a ovo drugo je sve ostalo isto i ponekad mi se cini da je i gore.2005 god.neurolog mi je dao injekciju u vrat za opustanje misica,cini mi se da mi je samo bilo gore..sad vec duze vrijeme idem kod kiroprakticara i njegovo misljenje je da mi je to od sjedecog polozaja na poslu,on kaze da su mi misici u predjelu glave i vrata dosta osteceni,i da treba duze vremena da se to malo poboljsa,poslje njegove terapije ja se nekoliko sati osjecam bolje i kasnije sve opet isto..ne znam sta vise da radim jer ne mogu vise ovako,pa bih vas molila za vas savjet,da mi kazete sta vi mislite?Hvala vam unaprijed!

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Postovana, naravno da je to posledica sedeceg polozaja na poslu uz delimicno okostali vratni deo kicme. Nije bitno sto su nadjene promene ocekivane za godine ali kod nekog to bitno remeti nacin zivota, kod nekog i vece promene ne prave problem. Lecenje bi se zasnivalo na terapiji za cirkulaciju tbl.Cavinton 5mg 3x1 posle jela, tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Vit C 1000mg 1x1, tbl.Mg 150mg 2x1 uz fizikalnu tetrapiju. Kod osecaja ukocenosti u vratu tbl.Tetrazepam 1x1 i za bolove u vratu tbl.Rantudil forte 1x1 ili tbl. Movalis 7,5mg 1 do 2x1. Pozdrav

Komentari na pitanje: #8531

    • Dobro vece.Bila sam na moru posle 3 dana plivanja osetila sam vrtoglavice.Pritisak je u redu krvna slika je ok.Imam bolove u vratu i kad savijem glavu napred pozadi u stranu zaboli me vrat i dobijem vrtoglavicu.Kad ustanem sve mi se okrece par sekundi pa stane.U bilo kom pravcu da pomerim glavu meni se sve vrti.Sta bih mogla uzeti od terapije?Hvala

    • Ovo isto osecam i ja. Mislim da je terapija prava, s tim što sam imala i inf. Srca. I pored spondiloze imam spazam veliki na desnj strani ramena pored kičme. Čak i migrenu sa aurom. Takođe veliki pritisak na oči i nesvesticu