Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8500

    Postovani , Da li biste bili ljubazni i odgovorili mi na moje pitanje ? Imam 47 godina. pre dve godine žalila sa se na učestale potiljačne praćene zatezanjem zadnjeg dela vrata,povremene levostrane glavobolje praćene vrtoglavicom,mučninom i povraćanjem. Nesigurnost pri hodu,trnjenje duž obe ruke. Dg: Sz cervicale chr. Migrena. M53, G43 RTG/ hipolordosis v.cervicalis.Spondzlosis et scoliosis v. cervicalis Se 23/46, Kontrola neurologa:RGT C kičme cervikalnle kičme.Duž cele cervikalne kičme izražene degenerativne promene sa suženjem iv prostora od c2 do c7. Jedno izvesno vreme posle terapija bilo mi je bolje nisam osetila bolove ni vrtoglavice, medjutim sada mi je učestala nesvestica,vrtoglavica, jako zamaranje, malaksalost nestabilnos pri hodu sve se zanosim, zujanje u ušima.Izvršila sam neke kontrole medjutim meni nije bolje.Uradila sam EKG sin ritam fr 78Q u D neg T u D3 malo R u V1. ECHO srca EDD 47mm, ESD 30mm, Dsp 10,DZZ10 EF oko 60%,LA 31,Ao23,DK24 zalisci normalne ehog isep.zidovi sinerg pokretni bez fibroza i aklcif.perikard bez izliva.Dopler ECHO sudova vrata nalaz govori u prilog cervikalnog sindroma. Lekove pijem Redergin 1.5 3x1 i po potrebi Torecan ali meni nije bolje.Molila bi vas za savet kome da se još obratim šta i koje još kontrole da uradim jer ovo je neizdržljivo. Unapred Vam se zahvaljujem. Pozdrav:

    Odgovoreno: 29. 07. 2008.
    • Postovana, najverovatnije da se ispod vasih tegoba kao uzrok krije spondiloza vratnog dela kicme uz nadgradnju migrene ali za svaki slucaj treba da uradite EEG i MR mozga (glavobolja i vrtoglavica su samo simptomi pa treba biti oprezan). Do tada predlazem terapiju tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela), tbl.Cardiopirin 100 1x1 za cirkulaciju redovno, a po potrebi kod bolova i ukocenosti u vratu tbl.Rantudil forte 1-2x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Javite se sa nalazima. Pozdrav