Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8472

    Postovani , Da li biste bili ljubazni i odgovorili mi na moje pitanje ? Elem , imam 30 godina , ali , u januaru mesecu i u julu sam imala 2 "napada " vrtoglavica . Uradjeni su mnogi pregledi ( neuroloski , internisticki , oftalmoloski , ORL , kalorijske probe , Rtg vrata , biohemija ) . Dg je neuroneuritis nerva vestibularisa . Na Rtg snimku vratnog dela kicme pise - Ispravljena fizioloska lordoza vratnog dela kicmene mozdine , i savetovane su vezbe . Inace , u terapiji koristim Concor 2.5 mg zbog hipertenzije , a koristim i Dimigal zbog vrtoglavica po savetu neurologa /. Zanima me : - Da li je normalno da se ove vrtoglavice ovako cesto javljaju zbog neuritisa ? - -Kako da se ponasam za dalje , jer su te dve epizode bile zaista bolne i da se izrazim dramaticne ( padanje u nesvest , vrtoglavice koje traju nekoliko dana , povracanje ... )? - Koje lekove da uzimam ? - Uzasno mi smetaju voznja , jaki mirisi u autobusu ili kolima , rad za kompjuterom . -

    Odgovoreno: 28. 07. 2008.
    • Postovana, normalno je da se vrtoglavice javljaju cak i cesce nego kod vas. Izbegavajte situacije koje vam ne prijaju. Sto se tice terapije kod izrazene vrtoglavice uzimajte tbl.Torecan 2x1 najvise 2 dana neprekidno, kod povracanja tbl.Klometol do 3x1 dnevno i zbog svakodnevne cirkulacije tbl.Cavinton 5mg 3x1 posle jela. Uradite i MR mozga ako nije radjen. Pozdrav