Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8437

    Vec duze vreme imam problema sa blazim tegobama ukocenosti vrata i bolovima u potiljacnom delu, koje su se javljale periodicnio ...cesto sam se budio sa ukocenim vratom i glavoboljom i nikako nisam mogao da pronadjem odgovarajuci jastuk niti polozaj...i konacno, kada sam cini mi se uspeo u tome i 2-3 meseca nisam imao nikakvih problema ...ukocenost i glavobolja su se ponovo pojavili sa izvesnom mucninom i vrtoglavicom koje ranije nije bilo... to traje vec evo 3-4 dana neprekidno , nikakvi lekovi protiv bolova ni glavobolje ne pomazu ,glavobolja nije prestala niti jedne jedine sekunde....Ima 28 godina i zivim u jako maloj sredini na Kosovu, tako da nemam bas neki izbor lekara...Najlepse vas molim da mi odgovorite sta vi mislite da je uzrok mojim problemima i sta mi valja ciniti??... unapred Hvala!!!

    Odgovoreno: 28. 07. 2008.
    • Postovani, uzrok je spondiloza vratne kicme, tj.okostavanje u tom delu. Te promene pritiskaju nervne strukture i krvne sudove sto daje vase tegobe u vidu ukocenosti, glavobolje i vrtoglavica. Nije lose da snimite vratni deo kicme na rentgenu. Do tada uzimajte tbl.Rantudil forte 1x1, tbl.Tetrazepam 1x1, a za vrtoglavicu tbl.Tanakan 3x1. Nakon snimanja treba sprovesti rehabilitacioni tretman vratne kicme ako ste u situaciji. Pozdrav