Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8416

    sta znaci izrazena lordoza, suzenje medju prsljenskog prostora C6/C7. i sta znaci spondylosis et uncarthrosis carvicalis, discarthrosis C6/C7.Sy.carvicobrachiale.dex.pozdrav

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • Postovni, lordoza znaci deformisana kicma, suzenje izmedju vratnih prsljenova 6 i 7 og zbog spondiloticnih promena, tj.okostavanja i oboljenja istih diskova na 6 i 7 om prsljenu. Cervikobrahijalni sindrom znaci pritisak usled ovih opisanih promena na nerve sto se ispoljava bolom, trnjenjem u vratu i u levu ili desnu stranu niz ruku do prstiju. Uobicajeni nalaz, nista strasno, terapija je fizikalna i po potrebi kod bolova i ukocenosti tbl.Rantudil forte 1-2x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Pozdrav