Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8316

    Postovani, dijagnoza je Mioklinicna distonija (u okviru delayed onset dystonia). Interesuje me leci li se ova bolest i koliko lekovi mogu pomoci? Botulin ne pomaze. Hvala mnogo na odgovoru.

    Odgovoreno: 24. 07. 2008.
    • Postovani, uopste sam pojam distonije je rezistentan prema lekovima, hirurska terapija je pak rezervisana za bolesnike sa generalizovanom distonijom koji nisu reagovali na farmakolosku i denervacionu terapiju. Za sada je terapija izbora botulinski toksin kao simptomatska terapija i na zalost prolaznog delovanja, gde se daje na svaka tri meseca. Pozdrav