Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8306

    Postovani, vec duze vreme imam vrtoglavice koje su nastale zbog vratnog dela kimenog stuba. Pre par dana sam bio kod kiroprakticara koji je konstatovao da mi je prsljen C5 totalno blokiran. Sad je u toku terapija izvlacenja dva misica (sta god to bilo), a sledi i vadjenje dva nerva. Ovo bi navodno trebalo da me resi problema cirkulacije izmedju vrata i mozga. Kakva su Vasa iskustva sa ovim nacinom resavanja problema. Da li bih trebao da uzima i neke medikamente za vrtoglavicu i koliko mi mogu pomoci vezbe (kineziterapija) i plivanje kada mi se ovi problemi srede (nadam se da ce se srediti) Unapred hvala Dejan

    Odgovoreno: 24. 07. 2008.
    • Postovani, ne bih preporucio takav nacin resavanja problema jer je vratni segment prilicno nezahvalan za takve pokusaje zbog mogucih komplikacija. Osnovno je uraditi dijagnostiku, prvo rentgen vratne kicme a po potrebi i MR vratnog dela kicme. Potom ukljuciti terapiju uz rehabilitacionu (ali tek posle snimanja) terapiju. Treba uraditi i dopler krvnih sudova vrata. Cujemo se sa nalazima. Do tada primenite terapiju kod bolova i ukocenosti tbl.Rantudil forte 1-2x1, tbl.Tetrazepam 1x1, a zbog vrtoglavica tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela). Pozdrav