Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8210

    unazad pola godine imala sam bolove u predjelu krsta , nakon toga sam bila kod ljekara i radila sam rtg pregled lumbosakralne kičme gdje nisu dokazane patološke promijene , a ljekar mi je rekao da mi se upalio nerv " išijakus " na desnoj strani , a kao terapija mi je data diklofen duo 2 x 1 , bedoxin 3 x 1. Par dana mi je bilo nakon toga sve u redu , međutim ponovo nakon prestanka korišćenja terapije bol se ponovo javlja ali ne u krstima već u predjelu nerva " išijakusa ".Od tada konstantno ujutro i uveče koristim bedoxin od 5 mg , ali ako po koji dan ne popijem isti bol se ponovo javlja. Molim vas da mi date razloge ovih pojava , te na koji način ih mogu otkoniti. hvala.

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Postovana, obican rentgenski snimak kicme nije dovoljan za identifikaciju promena. Potrebno je da uradite MR lumbosakralne kicme ili CT iste regije (L4, L5 i L5, S1). Sto se tice terapije bolje, novije resenje od Diklofena duo a, takodje stiti zeludac, je tbl.Movalis od 7,5 ili 15mg koje se uzimaju 1 do 2 dnevno uz tbl.Tetrazepam 1x1, a umesto Bedoxina bi preporucio drag.Beviplex 3x1 (kompleks B vitamina). Znaci razlog vasih simptoma je najverovatnije discus hernia u tom delu kicme koja pritiska nerv i daje opisane tegobe. Izbegavajte do snimanja dizanje tereta, susenje znoja na vama i spavajte na sto tvrdjem krevetu. Javite se sa nalazima. Pozdrav

Komentari na pitanje: #8210

    • Čemu sluźi Bedoksin u oblasti nerava? Zašto uvek propiše u kombinaciji sa bensedinom idrugim benzodiazepinima? Molim za odgovor?