Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8207

    Postovanje Profesore! Hvala Va na odgovorima. Prosli put nisam imao izvestaj radiologa o CT snimku glave mog oca. Sad Vam saljem ceo izvestaj. Nadam se da na osnovu ovog izvestaja mozete vise zakljuciti. Kilinicka slika je: demencija, depresija, stalno trazenje cigara, jela i pica i neuvidjajnost. Jako je tesko psihicki izdrzati s njim. Nervira celu porodicu. IZVESTAJ CT GLAVE: (uradjena je kompjuterizovana tomografija glave na 5mm, nativno): Kontrast nije i.v. apliciran obzirom na opste stanje bolesnika-bolesnik je posle nativnog CT pregleda svojevoljno ustao sa stola. Na snimcima ima artefakata obzirom da se bolesnik pomerao u toku skeniranja. U desnoj frontalnoj regiji i desnoj temporalnoj regiji, postoje hipodenzne zone, nepravilno konturisane koje imaju izgled ishemijskih lezija (postkontuisione lezije?). Komorni sistem mozga je nesto siri, narocito lateralne komore. Sredisnja linija je medioponirana. Sulkusi su prosireni sto ide u prilog kortikalne redukcije. Na kostanmim strukturama svoda lobanje ne vide se pat.promene. Obzirom na gubitak na t.t., nemogucnost apliciranja i.v. kontrasta, i psihicki status bolesnika, misljenja sam da je potrebna neuropsihijatrijska obrada bolesnika. Molim Vas da osnovu ovoga date neku dijagnozu i prognozu daljeg toka bolesti i lecenja na osnovu Vaseg iskustva. Hvala Vam unapred na svemu! Pozdrav!

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Postovani, snimak CT mozga s obzirom na losu saradnju sa pacijentom nije sasvim korektan jer ima gresaka usled pomeranja glave. Opisuju se dve promene koje mogu biti ili slogovi ili postkontuziona zarista (zariste nakon udarca, povrede glave) desno slepoocno i ceono. Te regije mogu dati psihicke izmene. Kontrast koji bi razjasnio promene nije dat jer je vas otac ustao sam sa stola. Da bi se razjasnile promene bolje je mozda uraditi MR glave ali da prethodno vas otac bude dobro smiren lekovima za smirenje. Tada bih mogao da dam dijagnozu i prognozu. Pozdrav