Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8162

    Postovani doktore Ja vas molim kao Boga da ovo dole procitate I da mi date savjet ako mozete . Ako mi mozete da pomognete stvarno bi vam bio zahvalan. Imam majku ona je stara 80 godina. Prije tri godine uradjen je CT glave. Ovo dole su nalazi od CT glave : Pregled je obavljen bez kontrasta u standardnim presjecima.koštani djelovi lubanje ne pokazuju patoloških niti traumtskih promjena.mastoidi i sinusi b.o.itrakranijalno se nadju znaci nešto izraženije disuzne atrofije, pretežno velikog mozga sa proširenim komornim istemom/gr ii/ ali se u parenhumu malog i velikog mozga ne diferenciraju žarišne promjene znaci krvarenja ili expanzivnog procesa. ct nalaz odgovara difuznoj atrofiji pretežno velokog mozga sa znacima umjerenog hidrocefalusa bez drugih promjena. U to vrijeme pocela je da pije slijedece ljekove B-KOMPLEKS, TRIXIFEN I ARICEPT . To je uzimala dvije godine. U to doba ruke se nisu tresle ali preko noci je ustajala I uvijek je nesto trazila. Ponekad ostavi svoju penziju I zaboravi gdje je ostavila . Preije tri mjeseca slomila je kuk. Otisla je u bolnicu prespaval tamo I cjelu noc je zvala svoju cerku. Nisu joj operisali kuk. Poslije dva mjeseca lezanja u u krevetu pocela se malo da dize . Jednog dana spavala je dva dana non stop. Mi smo se bojali da nije pala u komu. Doktor nero psihijatar je dosao kuci I rekao da njezin organizam je postao imun na gore navedene ljekove dao joj infuzio I prepisao sledece ljekove GYNKOBIL-1dnevno ASENTRA-POLA TABLETE BENSEDIN-1 NAVECE LARGAKTIL-2NAVECE Uzimala je te ljekove I prvi par dana joj je bilo bolje ali pocela se da koci , I ruke I tijelo pocelo je da se nenormalno tresu, nije mogla da guta hranu, I da ima strah od hodanja. Ja kada je pitam cega se boji ona ne zna ali kaze me da se boji. Mi smo vidjeli da ti ljekovi joj bas ne pomazu pa smo poceli da joj samo dajemo Gynkobil. Ja sam trazio na internetu I vidio da gynkobil u Americi I Kanada nije bas popularan I da je bolji Aricept ljek. Poceli smo samo da dajemo Aricept ljek(5 mg). Ona dobro jede , uvijek je imala problema sa bubrezima. Ponekad ja posumljam da nije u pitanj Parkinsonova bolest. Ali se nadam da nije to dobila. Moja sestra je hrani ne moze sama da se hrani. Sve se to desilo otkako je slomila kuk. Ja vjerum da se ona dosta prestrasila kada je bila u bolnici. Sve bi bilo lakse da ona moze da sjedne u kola pa bih je ja odveo u privatnu kliniku ali ona to ne moze. Ja bih vas nazvao molim vas da mi kazete koje doba je najbolje da vas nazovem. Ja bih vam platio za vas vrijeme Da li ima ljeka za nju. Zasto se ona koci , zasto ne moze da sama jede (to je zaboravila u roku tri mjeseca). Sta vi preporucujete. Molim vas da mi pomognete. Unaprijed zahvalan

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Postovani, CT mozga pokazuje atroficne promene uobicajene za njene godine. Meni po vasim opisima lici na Parkinsonovu bolest koja ide sa psihickim izmenama u starosti, ali nije dovoljan samo opis, potreban je klinicki pregled neurologa. Mozda vam je lakse da pozovete Hitnu pomoc da je oni u lezecem polozaju prevezu do neurologa koji se bavi tom problematikom. Ovako bi bilo neozbiljno da predlazem terapiju. Preporucujem da se nakon pregleda neurologa javite da prodiskutujemo o njenom stanju i terapiji. Pozdrav