Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8151

    poštovani doktore, mojoj baki je, nakon urađenog ct, postavqena dijagnoza izraženija kortikalna atrofija i početni oblik hidrocefalusa.prepisani su joj lekovi aspirin 100, oikamid i trental. molim vas da me uputite koje bi dalje preglede trebalo izvršiti i da li pomenute dijagnoze eventualno upućuju na postojanje tumora i da li bi se isti otkrio pomoću ct. takođe vas molim da mi preporučite dalje postupanje u ovom slučaju. s poštovanjem, bikicki

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Postovana, taj nalaz na CT mozga je cest u tim godinama. Ne imponuje kao tumor koji se najcesce otkriva CT om. Ne trebaju vam drugi pregledi. Navedite mi zbog kojih simptoma je radjen CT mozga da bih vam eventualno dao savet o terapiji. Inace drag.Trental 400 se uzimaju 2x1 posle jela, caps.Oikamid 400 se uzimaju 2+2+0 i tbl.Aspirin protect 100 1x1. Pozdrav

Komentari na pitanje: #8151

    • Imam 45 godina, radila sam ct zbog krize svesti. Na nalazu se vide prisutni znaci kotikalne atrofije. Ne koristim nikakve lekove. Da li biste mogli da mi kazete nesto vise o tome?