Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8146

    postovani doktore imam problem sa stitnom zljezdom dijagnoza struma diffusa inc .i prilikom mnogih pretraga snimajuci na rengnu glavu ddobijam dijagnozu Rtg selle turcicae:b.o .supraselarno i lateralno levo vidise ovalna,jasno ogranicena inteyivna senka vel. oko 6 mm ( ddg aneeurixma CI,paraselarni Tu ...) .posle toga odlazim na snimanje ct mozga skenera.Tada je nanalaz, moydani parenhim bezmorfoloskih i dezimetriskih alteracija.Likvorni prostori uredne mofoloske prezentacije odgovarajucih atenuacionih vrednosti.pregledom obuhvaceni kostani elementi kranijuma bey patoloskih promena.Leka onkolog mi je objasnio da je sve uredu ,a ja vas pitam dali ova dijagnoza ima posledice ,ja osecam bolove na levu sranu oko uva dubinski bol,pritisak na unutrasnjem delu uva nekekav cudan osecaj pritiska .Molivas da mi objasnise o cemu se radi i sta dalje , unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Postovana, razlika u dijagnozama je ogromna. Mozete da uradite MR glave da bi iskljucili svaku eventualnost. Posledica moze biti ako je interpretacija rentgena tacna zavisno od toga sta je u pitaju tumor ili aneurizma a nece ih biti ako je CT u pravu u kom slucaju cete se leciti samo od stitne zlezde. Javite se sa nalazom. Pozdrav