Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8101

    Postovani doktore moji simptomi su sledeci,imam vec danima vrtoglavicu vise lici na to kao da imam neko ljuljanje u glavi,to traje minut dva onda pocinje neki pritisak u glavi i usima imam neko zatezanje u vratnom delu,tezinu ineku mucninu u predelu sinusa i pritisak i tezinu na temenu.Opste stanje mi bude zatim jako lose nemam snage ponekad imam nagon na povracanje,blago povisen krvni pritisak ili dosta povecan inace imam 37godina.Normalan pritisak mi je 110 sa 70 a tada se poveca na 140 sa 90.Uradila sam pregled ocnog dna nalaz je uredan kao i krvna slika,dalje sam upucena kod neurologa ali moram dosta da cekam na zakazani pregled.Prilicno sam zabrinuta molim vas da mi kazete u cemu moze biti problem,jer me ove tegobe prilicno ometaju u radu,desilo mi se i par puta na poslu umalo nisam pala aposle toga dolaze jos vece tegobe i potrebno mi je dosta vremena da se vratim u neku normalu.Imam i spondilozu i kifozu,jos mi se desava da mi desna strana lica trni ili da desno oko ne prestaje da mi treperi po mesec dana.Imam prilicno jake bolove u kicmi i to svakodnevno da vise neznam kako izgleda normalan osecaj da vas nista ne boli i da se budite odmorni i ne ukoceni sa jakim bolovima izmedju lopatica.Osecam hronicni umor i iscrpljenost.Molim vas za odgovor sta mi je najbolje raditi,i mozeli sve to ukazivati na nesto ozbiljnije ili su problemi vezani za kicmu.Unapred se zahvaljujem i nadam se brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 07. 2008.
    • Postovana, vasi problemi pocinju od verovatne spondiloze vratne kicme, na koju se nadovezuje isrcpljenost, vremenske prilike sto zajedno dovodi do varijacija u krvnom pritisku a time i do vrtoglavica. Uz neuroloski pregled treba da uradite rentgenski snimak vratne kicme (ako vec niste uradili do sada), dopler krvnih sudova vrata i po mogucstvu MR mozga. Do tada uzimajte tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Aspirin protect 100 1x1, tbl.Mg 150 2x1 redovno, a tbl.Movalis 15mg 1 do 2 tbl. dnevno, tbl.Tetrazepam 1x1 kod bolova u kicmi i osecaja ukocenosti. Javite se sa nalazima. Pozdrav