Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8077

    postovanje hvala vam puno sto ste odvojili vremena da odgovorili na moje pitanje vezano za vertebrobazilarni sindrom tj sto se tice terapije .trazila sam u apotekama cavintom tablete koje ste mi predlozili u kombinaci sa aspirinom 100,al cavintom tab.nemogu naci nigdje dali je to strani lijek i gdje ga nabaviti .ako vam nebude tesko mozete li mi napisati nesto o tom lijeku i dali je izljeciv taj sindrom jer imam i nizak pritisak. imam 28 god ukoliko je bitna starosna dob vezano za dijagnostiku.hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 20. 07. 2008.
    • Postovana, vertebrobazilarni sindrom se leci ali se moze ponovo javiti. Uzroci su iscrpljenost, varijacije krvnog pritiska (i nizak krvni pritisak, a i visok mogu biti uzroci), neredovan nacin zivota a sve na terenu spondiloze vratne kicme. To su manje opasniji uzroci, a mogu biti i opasniji, komlikovaniji koji dovode do sloga. Tbl.Cavinton ima svuda i u privatnim i drzavnim apotekama, do sada niko nije imao problem sa nabavkom. To je madjarski lek biljnog porekla sa hemijskom supstancom Vinpocetin. Jedini iz grupe srodnih lekova koji ne utice na krvni pritisak sto je i bio razlog da vam ga predlozim. Naravno uz tbl.Aspirin 100 1x1 i rehabilitacioni tretman vratne kicme. Pozdrav