Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #8025

    postovanje doktore. molim vas posto se ne razumijem mnogo u medicinu,mozete li mi reci imam ishemijska zarista u lijevom dijelu mozga,to je pokazao ct snimak,i treba da snimam dopler sonografiju krvnih sudova vrata i glave,pa sta to znaci,kakvo je to snimanje,jel nesto opasno.imam 24 godine. hvala

    Odgovoreno: 20. 07. 2008.
    • Postovani, dopler krvnih sudova glave je obican ultrazvuk, pregled sa gelom i sondom, nije nista strasno sem sto se dugo ceka na pregled u drzavnom zdravstvu. Zbog tih ishemijskih zarista u mozgu u vasim godinama preporucujem uz dopler i MR mozga bez obzira na uradjen CT mozga. Mada mi niste rekli koje su vase tegobe to je moje misljenje a nakon odgovora sa nalazima mogu da vam kazem nesto vise. Pozdrav