Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7985

    Potrebno mi je tumacenje rezultata ENMG-a EMG: Koaksialnom iglenom elektrodom ispitivani su misici desne ruke:m.abd.et flex.poll.brev;m.abd.dig.min;. et m.deltoideus. U toku relaksacije:u svim ispitanim misicima vlada izoelektricni mir. U toku maksimalne voljne kontrakcije:u misicima desne ruke registruje se pun interferentni uzorak. ENG: Stimulisani su n.medinaus et n,ulnaris l.dex. MBP-stimulisanog n.medinausa l.dex.-granicna(50m/s);distalna latensa-u referentnim vrednostima(3,8ms) ; latensa F-odgovora-produzena(30ms) MBP-stimulisanog n.ulnarisa l.dex.-granicna(50m/s);distalna latensa-lako produzena(3.5m), kao i latensa F-odgovora(29ms) ZAKLJUCAK: Ukupan EMNG nalaz ukazujena hronicno trpljenje lakseg stepena radixa C5 ,C6 et C8-Th1 l.dex.bez prisustva znakova aktuelne iritacije. Dg:Incip.polyradyculopathia vert.cervicalis(C5,C6 ,C8-Th1) Th:balneofiziklna

    Odgovoreno: 17. 07. 2008.
    • Postovani, EMNG pokazuje nalaz spondiloze vratne kicme najizrazenije na C5, C6 i C8-Th1 u smislu hronicnog nalaza, sto znaci da dugo traje i nije aktuelan. Ne zahteva operativne metode, vec samo fizikalnu terapiju uz simptomatsku (kod bolova tbl.Rantudil forte 1-2x1, kod osecaja zategnutosti u vratu tbl.Tetrazepam 1x1). Pozdrav