Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7976

    Postovani,imam sina od 9 godina.Sa dve godine dobio je epilepsiju.Imao je 4 napada za jedan mesec.Posle tih napada nikada vise nije dobio ni jedan napad,a lekar mu je uveo terapiju Eftilom.Eftil je pio dve i po godine,a onda je skinut sa leka,odnosno od njegove pete godine ne pije nista i odlicno je.Moje pitanje je Da li je moguce da mu se opet ponovi neki napad i da li je moguce izlecenje od epilepsije.Od kada mu se sve to izdesavalo stalno je pod mojim budnim okom,ja imam srah da ostane i minut bez mene jer se plasim da bas tada ne dobije napad a da niko nece znati da mu pruzi pomoc.Cak sam i uciteljicu obucila za nedaj boze,mada cisto sumnjam da bi ona znala u toj situaciji sta da radi.Stalno sam u strahu,i depresiji,stalno ga gledam i posmatram.Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 17. 07. 2008.
    • Postovana, moguce je izlecenje epilepsije a moze i da se ponovi. Sve zavisi od uzroka epilepsije, da li je nasledna, ako je stecena da li je od povrede na porodjaju, u detinjstvu, da li usled frasa i dr. Treba povremeno da se urade EEG kontrole, izbegavajte da mu prenesete vas strah. Treba da bude na oprezu da ne bude dugo na suncu, da ima redovne obroke, da dovoljno spava i to je to. Opustite se uz sa strane prisutan oprez. Pozdrav