Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7853

    Дете пре напад није имало главобољу и температуру. Мислим да се пожурило са ЕФТИЛ-ом. Колико је потребно да се прекине коришћење, ако се испостави да дијагноза није епилепсија. Питао сам докторицу: Како сте могли поставити дијагнозу ЕПИЛЕПСИЈА кад ниједном у живо нисте видјели како напад изгледа? Када је видјела дијете преко видео мониторинга, рекла је да јој то не личи на типичне епи нападе, већ као да су у питању емотивно-психолошки фактори. Друга докторка је јуче поново радила ЕЕГ и рекла је да је вјероватно у питању психичка надоградња. За дете је рекла да је препаметно за свој узраст и да се ради о јакој егоцентричној личности. Пошто од 23.06. до 15.07. није децидно одређено о чему се ради занима ме: 1. Да ли је даљње чекање на овој клиници сврсисходно? 2. Могу ли ти напади изазвати духовну ретардацију? 3. Како се то врши у медицини опитовање која комбинација лекова је најбоља, кад до сад није у потпуности уведена ни прва комбинација (што се тиче дозе)? 4. Није ми познато да Дечја клиника у Нишу има Интернет сарадњу са сличним клиникама у земљи и иностранству? Молим Вас, очекујем паметан одговор. С поштовањем, за досадашње одговоре. Ђорђе

    Odgovoreno: 15. 07. 2008.
    • Postovani, vi ne cekate na Klinici jer je dete na posmatranju uz lecenje. I na drugom mestu bi bilo isto uradjeno. Ako se radi o epi napadima mogu izazvati delimicno usporenje u razvoju. Daleko od toga da je rec o "opitovanju" kako ste vi rekli, rec je o lecenju i biranju pravog leka. Postoji internet i druga saradanja sa drugim klinikama. Moj predlog ostaje da uz terapiju sacekate Dr B.Jocic i da sa njom, a i drugim lekarima resite sve dileme i nejasnoce Pozdrav