Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7823

    Postovani,od pre par dana imam blage osacaje utrnulosti usana,kao pri dobijanju anestezije.Doslo je do pomeranja donje usne u levu stranu,i slabog reagovanja desnog oka,ne reaguje na treptaje.Bila sam kod neurologa,njegova dijagnoza je PARESIS N FACIJALI L D PERIFERIKA G 51.o.Prepisano mi jebevipleks i dexason po 10 ampula,i neka strujna terapija koju jos nisu poceli da mi rade.Bez ikakvog pregleda dosao je do zakljucka da je od klime.Ja sam 1979 godiste.Kazu da je prepisana doza dexazona jako velika i da nikako nesmem sve da primim.Sta da radim i kome bi mogla da se obratim za mozda neke dalje pretrage.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 07. 2008.
    • Postovana, na osnovu opisa simptoma rec je o pomenutoj dijagnozi. Ja bih samo dopunio terapiju sa drag.Trental 400 2x1 (posle jela), drag.Beviplex 3x1, tbl.Aspirin protect 100 1x1, amp.Dexason II dnevno (tokom 5 dana), tbl.Ranisan 2x1. Najcesce nastaje od promaje, izlaska sa mokrom kosom napolje i od klime. Moze biti i rezultat upalnih procesa ali retko. Obavezno se ukljucuje i rehabilitacija pri cemu je najbitnija laseroterapija. Pozdrav

Komentari na pitanje: #7823

    • Poštovani, već duže vreme majka mi govori da mrdam levim delom gornje usne i da se to jedva primećuje ali je prisutno stalno. Naime, primetila sam da svaki put kada trepnem levim okom, to "mrdanje" se pojavljuje. Pre dve godine sam imala meningitis, a prilikom oporavka me je zakačila promaja pa taj deo lica nisam mogla da pomeram, ali se sve stabilizovalo nakon par dana. Zašto se ovo pojavljuje i kome treba da se obratim? Unapred zahvalna