Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7792

    Postovani doktore,molila bih Vas za odgovor povodom mog problema.Imam 31 godinu bolovi u glavi i vratu su poceli pre nekih mesec ipo dana.Bila sam kod neurologa,na snimanju vrata i radila dopler krvnih sudova vrata.Dijagnoza je ispravljena lordoza vrata,bolovi su jaki,kako u vratu tako i glavi.Pri odredjenom polozaju vrata osecam pod rukom kao nastavak poslednjeg prsljenja za sta su posle rendgena rekli da je problem lordoza.Pri dodiru te tacke i tog prsljenja bol je srednje jacine.Vrat me boli tupim bolom,koci se i trne,jako je neprijatno.Glavobolje su u nekim trenucima jake a nekada ih i nemam.Zelela sam da Vas pitam da li su sve to simptomi lordoze ili mozda da zatrazim misljenje jos nekog lekara?Iskreno uplasena sam!Imam i povremene vrtoglavice.Unapred Vam hvala na odgovoru Tamara

    Odgovoreno: 15. 07. 2008.
    • Postovana, radi se spondiloticnim promenama sa lordozom. Niste mi napisali kakav je nalaz doplera krvnih sudova vrata. Preporucujem terapiju - tbl.Rantudil forte 1x1, tbl.Tetrazepam 1x1 po potrebi kod bolova uz rehabilitacioni tretman vratne kicme. Vrtoglavice isto mogu biti posledica stanja vratne kicme jer promene na kicmi prave pritisak na krvne sudove te je protok krvi kroz njih poremecen. Pozdrav