Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7742

    Postovani, hvala na odgovoru. Svesna sam toga da cu pre ili kasnije morati da operisem aneurizmu. Niko u porodici nije imao aneurizmu i posto sam imala dva prirodna porodjaja (pre sedam i pre devet godina) koji su eventualno mogli da izazovu rupturu aneurizme (da je ona postojala), pretpostavljam da nije urodjena, vec je nastala u nekom skorijem periodu. Hvala na savetu da izbegavam stres...ako je prosvetnim radnicima to ikako moguce:-) Posto sam po internetu precesljala sve moguce o mozdanoj aneurizmi, interesuje me jos nesto. Ako se operacija izvodi hirurski, kolika je procentualno sansa da ne ostanu nekakve posledice (neke vrste invaliditeta)? Takodje me interesuje (ako znate) koja je cena endovaskularne intervencije koja je daleko uspesnija od hirurske i gde se ona izvodi u Srbiji? Jos jednom hvala na odgovoru, javljam se sa nalazima na jesen. Pozdrav!

    Odgovoreno: 14. 07. 2008.
    • Postovana,
      rizik uopste pa i od invaliditeta je relativna stvar. S obzirom da je otkrivena u vreme urednog neuroloskog nalaza velike su sanse da nemate neuroloski deficit postoperativno. Ne znam cenu endovaskularne intervencije. Za druge gradove u Srbiji ne znam ali znam da se u Nisu rade obe vrste intervencija: hirurske (vise vrsta) na Neurohirurskoj klinici i endovaskularne na Institutu za radiologiju.