Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7737

    Поштовани! 1.ЕЕГ_23.06. ЕЕГ у будном стању бележи лако ирегуларну, ниже волтирану основну активност фреквенције 8до 9/сек. која се добро......(нечитко). Током регистровања се бележе групе споријих таласа обострано Т, више лево. Такођер се F-T десно бележе појединачни шиљци. ЗАКЉУЧАК: дискретне фокалне промене десно F-T,уз неспецифичне промене обострано Т више лево. Индикована је хоспитализација на оделењу за НП развојног доба у Нишу. 2.ЕЕГ_26.06.2008:ЕЕГ након депривације спавањарегиструје фазу дремљивости, 1. и 2. стадијум спороталасног спавања. Феномени спавања симетрични. Изнад десног F-C региона се бележе стрми спори и појединачни заоштрени таласи. ЗАКЉУЧАК: дискретне фокалне епилептиформне промене десно F-C. 3.EEG_01.07.2008.:EEG u budnom stawu beleži laku iregularnu aktivnost frekvencije 6- 8 Hz умерене амплитуде. VB добро изражена. Лево C/P се бележе стрми, спори али и трифазични таласи. У току регистрације девојчица се пожалила на тегобе које су разлог пријема. На EEG-у се региструје спора активност изнад свих траса, изразитија изнад левих, без фокалних налаза. ЗАКЉУЧАК: дискретне фокалне епил. промене лево C P. Први извештај је радио један лекар, а друга два други лекар. Снимак на магнетној резонанци је уредан. Дете је имало пре два дана око 50 напада (грчева) у току једног дана, тако да је јуче почела примати инфузију. Мишљење докторке која је води и која је пратила са видео мониторингом, да јој напади не дјелују типично епилептички. Дијагноза нам није децидно постављена, али дете прима сируп ЕФТИЛ Р, инекције фенобарбитола (ако сам се добро изразио) и инфузиони раствор са дијазепаном. Имам утисак да се тренутно тапка у месту. Чекамо др. Босанку Јоцић да дође са годишњег одмора. Сестра која је на школовању у Новом Саду, када је дошла (није је видела од априла), тврди да је доста порасла у овом периоду. Хвала Вам на претходном одговору. Очекујем Ваше мишљење или савет. С поштовањем! Ђорђе

    Odgovoreno: 14. 07. 2008.
    • Postovani,
      EEG nalazi jasno govore za epilepsiju. Posto je MR uredna otklonjena je sumnja na neke druge uzroke epilepsije. Hteo sam da vam preporucim Dr Bosanku Jocic ali posto dolazi s odmora ostaje da je sacekamo. Do tada ostaje terapija koju daju na Odeljenju. Ne tapka se u mestu jer je dijagnosticki sve uradjeno a terapijski se trazi kombinacija lekova koji joj odgovaraju jer ne odgovara svaki lek svakom pacijentu.
      P.S. Da li je mozda pre napada i tokom njih vase dete imalo temperaturu i glavobolje?