Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7603

    Имам ћеркицу од 6 година. 19. јуна пала је на тераси са столичице и рекла да је нешто гурнуло, као неки вјетар. Од тада је свакодневно имала по један напад. После трећег напада одвели смо је код лекара који нам је дао упут на Дјечју неурологију у Нишу.Ту су сви налази, сем ЕЕГ били уредни. На ЕЕГ се виде мале промјене које нису типично епилептичког карактера. Добила је да пије сируп ЕФТИЛ Р и сада се постепено уводи у пуну дозу. Сируп је почела користити од 05. јула. Већ тог дана број напада повећао се на 20 до 30 дневно и сада се одржава тај интензитет. Лекари кажу да напади нису типично епилептички и задржали су је на посматрању на клиници. Напад се манифестује грчењем мишића на десној страни врата. Кад је јачи повуче јој и десну руку у вис, а прсте од руке скупља и шири. Траје до 5 секунди. Кад прође глава јој се лагано затресе. И после све нормално. После се најчешће смеје.При томе уопше не губи свијест. Молим Вас за Ваш савјет, које би кораке даље требало предузети? Ако нису епилептички напади, шта све може бити? У породици са стране оба супружника није познато да је неко имао сличних проблема. Унапред хвала и надам се брзом одговору! С поштовањем.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovani,
      da li je uradjena MR glave u toku hospitalizacije? EEG treba da se uradi u miru i nakon nespavanja, da li je to radjeno? Koliko sam shvatio radi se o jednom od puno oblika epilepticnih napada. Kakav je bio porodjaj sa vasom cerkicom? Da li je u detinjstvu imala fras (konvulzije pri visokoj temperaturi)? Ako je zavrsila lecenje skenirajte mi otpusnu listu pa posaljite a ako nije raspitajte se da li je to uradjeno (verovatno jeste) i budite u kontaktu sa decijim neurolozima sa Klinike jer vam oni mogu najvise pomoci. Posaljite mi nalaze.