Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7578

    Molim vas da mi odgovorite postoji li izlječenje od Epilepsije. Počelo je sa mojih 17 god.prvi put u snu i 95% puta od ukupno 15-tak napada,je to bilo u prvom snu.a pio sam Hidanfe, pa tegretol,pa Phenobarbiton 100 mg/1 uveče a od prije 6-7 godina pijem Eftil 500 mg/1 uveče pred spavanje.Ne pijem ali pušim i pijem kafu.Imam 45 god.Imam i okoštavanje vratnog dijela kičme pa se bojim posledica slabe cirkulacije krvi-kiseonika.Inače sam iz B.Luke i išao sam kod 10 doktora pa i u Dr Laza Lazarević ali su svi malte-ne samo prepisivali prvi nalaz i držali me na terapiji kojoj nema kraja.Pošto sam nešto načuo na TV-u ali nisam siguran molim vas da mi odgovorite da li je ta bolest danas konačno izliječiva ili kod nas ili negdje u inostranstvu i ako jeste kome da se obratim. Znam da ste humanista ali vas prije svega molim za iskren odgovor. S poštovanjem

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovani,
      prognoza i izlecenje epilepsije zavisi od etiologije (uzroka) epilepsije. Ako je nasledna nije izleciva. Ako je stecena iz bilo kojih razloga (problem na porodjaju, povreda glave, visoka temperatura u detinjstvu) neka mogucnost postoji ali i tu uglavnom na proredjenju napada a ne i ka izlecenju. Ponekad se desava i izlecenje kod stecenih, kada se smatra izlecenom ako nije bilo napada 4 godine. Sta su vam rekli o etiologiji vaseg oblika epilepsije? Ako ste vec bili u Beogradu javite se Institutu za neurologiju kod neurologa - epileptologa. Javite se sa odgovorima.