Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7565

    Postovani doktore , pre 4 dana radjena mi je lumbalna punkcija receno mi da cu imati jaku glavobolju , ali ja vise nemogu izdrzati koliko me boli glava , nemogu ustati iz kreveta i povraca mi se od bolova pijem novalgin kapi . Zanima me jos koliko dana cu imati ovu nesnosnu glavobolju i sta mogu jos uzeti protiv bolova? unapred veliko vam hvala

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovani,
      zbog cega je radjena LP? Bitno je neustajati 2 sata posle lumbalne punkcije. A ako vec nastane glavobolja traje maksimum do 7 dana i mozete uzimati analgetike sa amp.Dexason I-II/12h za sta morate da se javite lekarima. Mozete se pozaliti i lekarima kod kojih vam je radjena LP koji imaju najbolji uvid u vase zdravstveno stanje. Sve zavisi od razloga zbog kojeg je radjena lumbalna punkcija. Javite se sa odgovorima.