Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7552

    Već duže vremena osećam bol naročito noću koji ide od kuka pa ispod desnog kolena niz cevanicu do stopala. Ja sam mislila da je to od vena ali dr.opšte prakse mi je rekao da je to od kičme i dao mi je da uradim Ro kičme. U zadnje vreme počela je da me boli i desna peta.Primala sam injekcije movalis i bol je nestao za to vreme ali se ponovo vratio. Rezultat Ro LS je sledeći: na načinjenoj grafiji se uočavaju znaci incipijentnih degenerarivnih promena, prisutna laka skolioza - mogući spazam paraverebralne muskulature.Ovo je izveštaj radiologa.Da li možete da mi nešto bliže kažete o čemu se radi ili kome da se obratim.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovana,
      radi se o isijasu ali Ro  nije uvek dovoljna metoda za dijagnozu. Uradite CT LS kicme (L4, L5, L5 S1) ili MR LS kicme, kao i EMNG nogu. Do tada uzimajte tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Javite se sa nalazima. Izbegavajte dizanje tereta, susenje znoja na vama i spavajte na sto tvrdjem krevetu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #7552

    • Mitic Sladjana 21. 11. 2012.

      U poslednje vreme osecam bol u kolenu koji se prožima do prstiju i do kuka otprilike, mislila sam da je u pitanju vena ali mi je ortoped rekao da je u pitanju kičma i poslao me na snimanje kičme. Izveštaj radiologa je sledeći: iv prostori bikonveksno izmenjeni, sa početnim suženjem iv prostora u dorzalnim partijama pršljenskih tela lumbalnog segmenta. Interesuje me nešto više u vezi te dijagnoze, hvala.