Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7500

    Postovani, povremeno mi se javlja trnjenje glave u jednoj tacki i kada prstom pritisnem na tom mestu imam osecaj bola, imam osecaj pritiska u levoj slepoocnici, naemam klasicne glavobolje, i to uglavnom kada sam napeta ili na spavam dovoljno. Uradjen mi je eeg koji je pokazao da je cerebralna aktivnost u fizioloskim granicma, ali nalaz ukazuje na prisutnu misicnu napetost; Ro vratnog dela je pokazao znatno suzenje prostora C3- C4, C4-C5, C5-C6, vidljivo i njihovo premoscavanje i spondilo- artroidne promene;dopler krvnih sudova vrata je pokazao da su arterije karotidnog sliva prolazne bez hemodinamskih poremecaja. Obe AA VERTEBRALIS prolazne, desno ukupni protoci redukovani leva dominantnija, segmentno, distalno sa znacima spoljasnje vertebralne kompresije. Da li se to javlja zbog te spondiloze ili je potrebno da uradim i druge preglede? Hvala u napred!

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.

Komentari na pitanje: #7500

    • Postovani: imam 22 godine, unazad 2, 5 godine imam zdravstvene probleme, prve simtome koje sam osetio odnosno simptom je bio povremeno oduzimanje to jest kratko trnjenje jednog prsta na ruci, odmah nakon toha se javljala mucnina tipa, mucnina u grudima, i kratka malaksalost, od tada je i sve pocelo svakim danom sve gore i novi simptomi poput lupanja srca, mucnina, malaksalost, osecaj pritiska u levoj slepoocnici. . . U urgentnom su konstatovali povisen krvni pritisak, to je bilo stabilizovano, medjutim tu nije kraj, kod kardiologa sam uradio kompletne analize srca, krvnih sudova, nadb. . . Zlezde, stit. . . Zlezde, dopler kr. . Sudova vrata, pluca, sve je u granicama normale, krv takodje dobra, dijagnoza hipertenzija, medjutim simptomi su postali po nekad i nepodnosljivi, u zadnje vreme se javlja i gusenje u grlu, nemogucnost dubokog uzdisaja, od terapije pijem, prilindu 5 mg, concor 2. 5 i xanax 0. 5, izvinite na opsirnosti, ali bio bih zahvalan nekom savetu, pomoci. . Pozdrav.