Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7451

    Postovani doktore Nikola, Imam oca bolesnog od multiplek skleroze, dijagnostikovana mu je bolest pre sedam, osam meseci, a utvrdjeno je posle radjenja magnetne rezonance, pri cemu su ustanovljene dve lezije na mozgu od kojih se jedna prostire do u kicmenu mozdinu. Kada mu je ustanovljena bolest na institutu za neurologiju dobio je terapiju kortikosteroidima, a tada je imao prvo pogorsanje u vidu duple slike, poremecaja govora, slabog hoda i grcenja leve noge. Posle toga proslo je sest meseci, a od tableta koristio je samo rivotril, lorazepam,neuro b12 vitamine i santegal i to rivotril na inijacitivu doktora iz Loznice, naime neka odredjena terapija nije mu ni prepisana, a valjda je i nema. Mene interesuje vase misljenje povodom sledecih lekova koje je dobio iz Nemacke od tamosnjeg neurologa, a preko nekih prijatelja. Sirdalud, koji koliko sam ja shvatio koristi se za spazmatican hod i za spazmu misica valjda (grcenje ili tako nesto). Naime on ima otezan hod, nekontrolisano posle malo duzeg hoda leva noga sama seta itd. Bolove u nogama, grcenje ili titranje misica na licu i grcenje leve ruke ili blago povijanje. Da li ce mu sirdalud pomoci kada je u pitanju hod i noge, kao i ruka i da li sme da se koristi uz rivotril. Kako da ga pije, jer ove koje ima su 6 mg a cini mi se da je pocetna doza od 2 do 4 mg, pa da li da pocne sa 1/4 ujutru i uvece a posle da poveca na pola ujutru i cetvrtinu ili pola uvece. Dalje je dobio lek Gabagama 800mg odnosno Gabapentin CT 800mg, to su isti lekovi, a koliko sam ja mogao da shvatim istog su dejstva kao i rivotril, Nemacki neurolog preporucuje pola uvece, a rivotril je pio pola uvece i pola ujutru. Da li je bolji rivotril li ovaj lek. Zatim je dobio i lek koji koriste secerasi valjda, Thiogamma 600 oral, koliko mi je pojasnjeno koristi se za poboljsanje imunosistema, a negde sam procitao da ga koriste i sportisti zbog misica. Narocito me interesuje sirdalud i thiogamma i da li se sirdalud pije sa rivotrilom ili ovim gabagama lekom. Molim vas za odgovor. Sa uvazenim postovanjem, Sava.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.

Komentari na pitanje: #7451

    • Dali se thiogamma 600 oral koristi za spondilozu vrata. . . I kako??? Hvala unapred. . .