Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7420

    Postovani, Vec sam Vam se obracala sa pitanjem sledece sadrzine: "Moje dete ima Daunov sindrom, ima 15 meseci, doktor neurolog je preporucio uz fizikalnu rehebilitaciju da se nabave lekovi : 1.Th - Sir. Todoxin - 2x1 kafena kasicica - 6 nedelja; 2. Sol. Risatarun - 4 kapi ujutru; 3. Tabl. Frizijum (Urbanyl) - 1/4 ili 1/2 tabl po potrebi. Uz predlog da se obave sve analize lekar je naveo da treba da se planira "topiramat po shemi tabl. topamax 25- 1/2 uvece - 6 dana,zatim 2x1/2 -6 dana, zatim 1/2 +0+1 - 2 nedelje i nadalje redovno 2x1 ili Eftil - 100+100+150". Interesuje me sta od ovih lekova cemu sluzi, ko su proizvodjaci i kako mogu da se nabave obzirom da smo informisani da se tesko do njih dolazi." Od Vas sam na to dobila odgovor: "Postovana, to su uglavnom lekovi protiv epilepsije i za stabilizaciju mozdanih funkcija, inace potrazite ih, ima ih u apotekama." Ovom bih Vas prilikom zamolila da mi date detaljnije informacije upravo o apotekama u kojima se ovi lekovi mogu naci jer se moj pohod u pretragu pomenutih zavrsio vrlo neuspesno - u brojnim apotekama u Nisu su mi rekli da te lekove nemaju u registru i niko nije znao da me informise ili usmeri dalje gde da trazim. Dakle, ako tih lekova nema na nasem trzistu, kako i odakle mogu drugacije da ih nabavim i na kojim site-evima da se informisem... Unapred MNOGO zahvalna Sanja Milosevic

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.

Komentari na pitanje: #7420

    • Poštovani, interesuje me lijek Risatarun ampule ili kapi. Čitam Vaše komentare pa bih Vas molila da mi pomognete oko nabavke istih. Gdje može da se nabave i ako moze bar neki grad ili adresa da bi ih tražili. Unaprijed zahvalna i molim na sto hitnijoj pomoći!!

    • Poštovanje, upravo sam pročitala vaše zanimanje za mnoge ljekove za vase dijete. Imam iskustvo sa risatarun kapima, moja je kćerka trosila. Mi smo ih nabavljali iz Njemacke. Ovih dana smo opet poručili 2 paketa. Inače te kapi su jako, jako dobre i prvenstveno djeluju na mozak i jačanje imuniteta. Moja kćerka ima epi napad, ali uz terapiju phemiton i tih kapi prodje po 5 god da ne dobije napad. Ako imate nekog u Njemackoj poručite ih. Sad ne znam koliko koštaju dok ih ne dobijem, jer smo ih davno nabavljali. Ja sam zvala sve apoteke u Hrvatskoj i nije im to poznato. Nadam se da sam vam bar malo pomogla. Poz.