Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7361

    Postovani, mojoj 6-ogodisnjoj devojcici je dijagnostikovana absens epilepsija. Prepisane su joj Apilepsin kapi, 3 puta dnevno po 20 kapi. Interesuje me koji je najkraci i najduzi vremenski razmak izmedju dve doze leka? Mi smo joj ga davali na svakih 8 sati, ali zbog posla, vrtica, spavanja nam je vrlo komplikovano odrzati taj ritam. Da li se doze mogu davati npr. u 8 ujutro, u 16 pa u 22? Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.

Komentari na pitanje: #7361

    • Apilepsin kapi se vise ne proizvode. Kao zamenu, moje dete je dobilo eftil sirup i doslo je do nus pojava, pa je ukinut i kratko smo se vratili na preostalu malu kolicinu apilepsina. Sada su nam preporucili depakin kapi, ali se one kod nas takodje ne mogu nabaviti. Ima ih u sloveniji. Pre 5 godina kao zamenu za apilepsin nabavili smo u nemackoj ergenyl losung i bili smo zadovoljni.

    • Zdravo ja se nalazim u srbiji i koristim apilepsin oralne kapi, medjutim njih vise nema nigde u srbiji zanima me gde ih mogu naci i dali postoji neka zamena za ove kapi ako se ove vise ne proizvode. Unaprad hvala iscekujem odgovor.