Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7344

    poštovani, molim da mi nešto objasnuite. naime kod mog deteta koje je inače prevremeno rođeno, sa 6.5 meseci a sada ima 8.5 meseci, na samom porođaju je došlo do drugostepenog moždanog krvarenja. Danas se uočava cista koja nema posebnog značaja. Međutim pre dva dana sno vodili dete na kontrolu gde mu je urđen ultra zvuk i doktorka nam je saopštila kako je detetu znatno uvaćana leva polovina hemisfere, kao detetu je to i bilo uvećanio ali sada već zahteva ozbiljnije praćenje i kontrolu za mesec dana. Obzirom da supruga i ja nismo iz medicinske struke i da nam doktorka nije ništa više htela reći o tome, molim vas da nam kažete o čemu se zapravo radi i šta sve realno mogu biti posledice istog. Obzirom da smo jako uplašeni molimo vas za hitniji odgovor

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovani,
      odgovaram vam sa zakasnjenjem zbog godisnjeg odmora. To uvecanje hemisfere moze biti posledica prethodnog krvarenja sa te strane. Moze dati nejednak razvoj hemisfera mozga ali moze biti i prelazan period ka oporavku. Zato je doktorka zahtevala dalje pracenje i kontrolu za mesec dana. Nista vise sa ove distance ne mogu da vam kazem pa se javite sa kontrolnim nalazom. Dete treba da pogleda i deciji neurolog.