Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7240

    Postovani doktore, zanima me vase misljenje u mom slucaju! Imam 28 godina! Kao mali u vise navrata mi se desavalo da povredim glavu, jedanput (po prici mojih roditelja sa 15 meseci) sam pao na celo izasla mi je poprilicna cvoruga (nije bilo padanja u nesvest), zatim sa 4 godine sam pao sa ljuljaske,izgubio svest (navodno na kratko vreme), a po prici mojih roditelja ljuljaska me je i udarila u zadnji deo glave! Takodje, bio sam i u bolnici, gde sam i povracao par puta! Moje (objektivne) tegobe pocinju pre 6 godina, kada me je po povratku kuci sa ispita uhvatilo nesto za sta sam saznao da se na engleskom zove Writer`s hand cramp, tj desna ruka mi je bila zgrcena u obliku sape! Tada sam isao na neka ispitivanja i pored "hiper ekscitabilnosti" nadjene su mi i neke nepravilnosti na EEG - u. Medjutim kako mi je grc popustio za par dana nisam isao na dalja ispitivanja pridajuci te simptome anksioznosti zbog ispita, jer i inace sam poprilicno anksiozna osoba i puna nekih fobija, a takodje imam i blagi opsesivno kompulzivni poremecaj vezan za pranje ruku,zbog straha od mikroba! Dalje, moje sledece tegobe javljaju se proslog leta (kada su temperature bile 40 - 45), Desavalo mi se kad izadjem na sunce da mi se misici nogu stegnu, toliko da mi je bilo izuzetan napor da hodam, i sve je ovo pocinjalo iskljucivo na suncu i bez prevelikog fizickog napora (hod od bukvalno 2 min)! Ovako nesto mi se nije desavalo u kuci uprkos takodje velikim temperaturama u kuci! Od proslog leta nisam imao slicnih tegoba! Inace imam poprilicno usporen i spastican hod i lako se zamaram, sto se mozda moze i pripisati mom sedentarnom nacinu zivota! Zanima me vase misljenje, da li povrede glave u detinjstvu mog da proizvedu ovakve simptome, da nisam mozda imao neke napade epilepsije, a da to nisam tako tumacio, i u svakom slucaju sta vi na osnovu gore iznesenog mislite?