Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7230

    Postovani doktore,pre par dana sam bila na ponovljenoj emng zbog poigravanja misica po citavom telu.Nalaz je sledeci-Motorne studije za n.med i Per uredne do 4,3 ms,uredne MBP iznad 53,9 i uredan izgled MAP.Iglena EMG za m. Del ls,m.Gastroc.bill,m.Vast.med et m.FHB l d:U miru veoma izrazena aktivnost samo u u m.Gastrc l s u vidu pseudomiotonog izbijanja u cijoj osnovi su dvofazni potencijali sa neg.prvim otklonom.U m.FHB pojedinacni APMJ. Tokom voljnih kontrakcija uredni APMJ u pregledanim misicima sa tendencijom ka punim trasama.ENMG ne pokazuje promene u motornim studijama pregledanih nerava,nema EMG obrasca za miopatiju niti za neuropatiju. Spontana aktivnost nije u sklopu jasnog denervacionog niti u sklopu miopatskog procesa. Eto,to je bio nalaz...Ja sam Vam vec pisala o svom problemu,a to je uporno poigravanje misica vec godinu dana bukvalno svuda ,a najvise nogama.Osim toga brine me povremeno sitno strujanje ,stalno na razlicitim mestima,domali prst na nozi,na ahilovoj tetivi,sa strane na stopalu,na listu.To kratko traje ,nikad vise od par sati,pa prodje.Zadnjih 10 dana pijem bromazepam,,trudim se da smanjim napetost ,pa je igranje znatno smanjeno,ali je jos prisutno.Napomenula bih da su mi radjene dve ENMG u proteklih godinu dana i obe su bile uredne kao i neuroloski pregled ,koji je i sad u redu.Anksiozna sam.Sve ostale analize su ok,elektroliti,ck...Mozete li mi pojasniti ovaj zadnji nalaz,da li je to ozbiljno i hocu li opet morati ponavljati ENMG(to mi je iskreno,uzas),da li je ovo strujanje znak ove anksioznosti i napetosti ili nesto gore.Nemam drugih tegoba.Hvala Vam

    Odgovoreno: 12. 07. 2008.
    • Postovana,
      izvinjavam se zbog kasnjenja odgovora (godisnji odmor).
      Po nalazima EMNG se zakljucuje da je poigravanje rezultat napetosti. Za sada ne treba ponavljati EMNG (zavisno od obogacivanja tegoba) vec treba nastaviti sa uzimanjem sedativa, antistres programom ili se javite psihijatru.