Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7103

    Postovani doktore molim Vas da mi objasnite dijagnozu :protruzia diskusa i sta preduzeti u tom slucaju.Imam 44 godine i ceste probleme sa vratnim delom a od pre mesec dana i i bol u trticnoj kosti. Dr je posle magnetne rezonance postavio ovu dijagnozu.Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 29. 06. 2008.
    • Postovana,
      protruzija znaci izlazak diska iz svoje ose, tj. discus hernia najcesce vratnog ili slabinskog dela zbog cega imate ili trnjenje sa bolovima ruku ili nogu. Terapija su uvek lekovi protiv bolova tbl.Rantudil forte 1x1, i za opustanje tbl.Tetrazepam 1x1, uz rehabilitacioni tretman. Spavanje na sto tvrdjem krevetu, izbegavanje promaje, izbegavanje susenja znoja na telu i sto manje dizanje tereta.