Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7054

    Postovani, Uskoro odlazimo u Crnu Goru na letovanje sa decom (beba i trogodisnjak). Danas sam cula da tamo vlada epidemija virusnog meningitisa i jako sam zabrinuta. Da li se virus koji izaziva ovu bolest moze preneti morskom vodom, kako se bolest dobija i prenosi, kako se zastititi ,koji su simptomi i kako se leci?? Dragana

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Postovana,
      cuo sam i ja, ima oko 140 prijavljenih slucajeva. Pored dijareja moze da se dobije i meningitis. Verovatno je rec o virusnom meningitisu, koji se prenosi kapljicnim putem sto znaci putem svega sto oboleli ljudi dodirnu ili budu u blizini. Simptomi su glavobolja, povisena temperatura, ponekad prikocen vrat, povracanje. Zastita je da se izbegava zatvoren prostor, redovno pranje ruku a leci se samo bolnicki zbog mogucih komplikacija.
      Pozdrav, lepo se provedite