Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #7013

    Molim Vas za pojasnjenje dijagnoze HEMIPAREZA, koji su uzroci nastanka ove bolesti, kako se leci i da li se uopste moze skroz izleciti?Mozete li nam preporuciti neku literaturu da saznamo vise o hemiparezi?Inace rec je o hemiparezi kod deteta starog 2.godine.Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Postovana,
      dijagnoza hemipareza znaci slabost ruke i noge sa iste strane (na pr. leva ruka i noga ili desna). Niste mi dovolno rekli o bolesti deteta, ali uopsteno moze biti zbog puno stvari (krvarenje, neki problem sa cirkulacijom, tumor) zato mora da se uradi magnetna rezonanca glave. Od uzroka zavisi i oporavak. Trebace pored lecenja uzroka i rehabilitacija. Nema posebne literature o hemiparezi, jer je ponavljam ona samo simptom necega a ne samostalna bolest, tako da se literatura trazi prema bolesti koja daje hemiparezu.