Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #6991

    Postovani doktore, imam 45 godina i zbog bolova u levoj ruci sam uradila ultrazvuk srca sa kolor doplerom koji je uredu RTG pluca koji je takodje uredu te su mi predlozili da uradim MR vratnog dela kicme ciji nalaz vam saljem:pregled je uradjen u sagitalnoj ravni u T2W/TSE i T1W/TSE,kao i u aksijalnoj ravni od C4 do C7 u T2W/me2d.Prikazana prsljenska tela su urednih visinskih peomera i normalnih IS masne kostane srzi ,bez znakova dislokacije.IV diskusi su degerativno izmenjeni procesom desikacije ali bez znakova DH.U nivou IV prostora C5/C6 vidi se znacajna ante korporalna osteofitoza.Intraduralno i intraforaminalno ne vidi se prisustvo spaciokompresivnog procesa.Vidljivi deo medule je uredne sirine i bez nijelopatskih IS.Kao uzgredan nalaz izvaja se postojanje manje ciste u medijanom delu nezofarinksa (dif.dg.Thornwaldt/ova kongenitalna cista bez veceg klinickog znacaja)Zakljucak:nalz odgovara laksim spomdiloticnim promenama,bez znakova radiukularne i medularne kompresije. Ovo snimanje sam radila u martu 2008 i nisam dobila nikakvu terapiju da bi u junu 2008 osetila trnjenje u vrhovima prstiju leve ruke koje se cesto ponavlja.Da li je ovi stanje posledica stresnih dogadjaja ili trebam uraditi jos neku analizu poput EMNG?Na svoju ruku uzimam leksilijum 1.5 mg 2*1 i vitamin B.Molim vas za vase strucno misljenje i savet. Unapred hvala pozdrav